27

maj

27 maja 2019

OPAKOWANIA BIODEGRADOWALNE

Stawiamy na ekologię!

Odpady żywnościowe stanowią 1/3 całej wyprodukowanej żywności na świecie i stanowią roczną ilość 99 milionów ton emitowanego CO2! Sporym problemem okazują się tacki plastikowe, z których korzystamy codziennie w cateringu. Zasoby naturalne są ograniczone, jednak można z nich korzystać w bardziej odpowiedzialny sposób. Zdajemy sobie jednak z tego sprawę, dlatego produkcja naszych tacek odbywa się w zgodzie z naturą, która stała się priorytetem przy tworzeniu tego innowacyjnego produktu 🙂

Nasze eko opakowania z pulpy celulozowej są całkowicie ekologiczne oraz bezpieczne. W odpowiednich warunkach rozkładają się w zaledwie 12 tygodni, więc nie szkodzą naturalnemu środowisku. Wnętrze tacki zabezpiecza folia, która podobnie jak tacka w pełni ulega biodegradacji.

Z racji swojego naturalnego składu tacki po użyciu mogą zostać całkowicie poddane recyklingowi jako odpad organiczny lub tektura papierowa. Można ich używać w kuchenkach mikrofalowych, piekarnikach oraz mrozić. Posiadają również certyfikaty: FSC®, BRC PACKAGING, SGS ISO 9001, OK COMPOST VINCOTTE (EN 13432)

My stawiamy na ekologię, a Wy? 🙂